www.odoceanudooceanu.pl

Matka Boża kontynuuje swoją pielgrzymkę przez parafie panamskie

Po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży od stycznia br. Ikona Matki Bożej Częstochowskiej odwiedza kolejne parafie w Archidiecezji Panamskiej.

Jak powiedział Angel Ruiz Stecco, reprezentujący abp. Panamy Jose Domingo Ulloa oraz kustosza Ikony w Panamie ks. Francisco Verara, pielgrzymka Matki Bożej Częstochowskiej jest wydarzeniem opatrznościowym, ponieważ organizatorzy nie byli w stanie dokładnie jej zaplanować, ale Ona i tak odwiedzała panamskie parafie w wyjątkowych chwilach.

Spotkanie z Kolumbijczykami podczas ŚDM w Panamie

 

Wśród setek tysięcy młodych pielgrzymów, którzy przyjechali na Światowe Dni Młodzieży w Panamie, była także grupa młodzieży z diecezji Arauca w Kolumbii, której towarzyszył duszpasterz  ks. Fabio Celi.

Wśród polskich pielgrzymów na ŚDM w Panamie

Wędrująca przez świat Ikona Matki Bożej Częstochowskiej w czwartek rano 24 stycznia 2019 roku przybyła do parafii św. Łukasza w rejonie Costa del Este w stolicy Panamy, gdzie rozpoczęło się Światowe Spotkanie Młodzieży z papieżem Franciszkiem.

Ikona przybyła z parafii św. Jana Bosko w rejonie Albrook Mall, gdzie poprzedniego dnia była obecna na Mszy Świętej z udziałem polskich pielgrzymów.

Na spotkaniach przygotowawczych przed ŚDM w Chitré

Wędrująca przez świat Ikona Matki Bożej Częstochowskiej w dniu 12 stycznia dojechała ze stolicy Panamy do Chitré. Jest to panamskie miasto położone u nasady półwyspu Azuero ok. 7 km od wybrzeża Zatoki Panamskiej (od strony Pacyfiku), oddalone od stolicy ok. 250 km – ok. 3 godz. autostradą.

Ikona, która przyciąga wiernych

Dla Matki Bożej Częstochowskiej, która w swojej Ikonie przebywa już w Panamie, w dniu  12 grudnia minęły trzy tygodnie wizyty w Kościele oo. karmelitów.  Prawie nieznana  tutaj Ikona Matki Bożej o zranionej twarzy i opuchniętym policzku przyciąga coraz więcej osób. Ludzie chcą się dowiedzieć, w jaki sposób Matka Boża została zraniona. Kiedy opowiedziano im historię tej Ikony – o ataku husytów, jaki miał miejsce w XV wieku – byli bardzo zdumieni i głęboko poruszeni takim brakiem szacunku.

Matka Boża Częstochowska u oo. karmelitów w Panamie

W środę 28 listopada o godz. 16:00 Matka Boża Częstochowska opuściła siedzibę katolickiej telewizji FETV i została przeniesiona do parafii Nuestra Señora del Carmen, gdzie ma pozostać przez kolejne dwa tygodnie.

Ten dzień był świętem narodowym Panamy i wielu Panamczyków, korzystając z wolnego od pracy, wyjechało poza miasto. Jednak ci, którzy pozostali w pobliżu kościoła, ze zdziwieniem słuchali dzwonków, które oznajmiały nadejście pielgrzymującej Ikony Matki Bożej.

W katolickiej telewizji FETV w Panamie

Ikona Matki Boskiej Częstochowskiej, która w swojej peregrynacji przez świat „Od Oceanu do Oceanu” właśnie przyjechała do Panamy, w pierwszych dniach wizyty została zaproszona do siedziby Katolickiego Kanału Telewizji Wiara „FETV”, który jest oficjalnym sprawozdawcą podczas zbliżającego się Światowych Dni Młodzieży. Wizyta w telewizji trwała od poniedziałku 26 do środy 28 listopada 2018 roku.

JUŻ W PANAMIE!

Ikona Matki Bożej Częstochowskiej
„Od Oceanu do Oceanu”
będzie uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży

Informujemy, że w dniu 26 listopada 2018 roku (poniedziałek) Ikona Matki Bożej Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu”, wędrująca przez świat w obronie cywilizacji życia wyruszyła z Quito w  Ekwadorze i o godz. 17:06 lokalnego czasu doleciała do Panamy,

Nowa Grota dla Matki Bożej poświęcona z okazji wizyty Ikony Częstochowskiej

W niedzielę 11 listopada 2018 roku wierni mieszkający w parafii św. Antoniego z Padwy w Citadel Ibarra uczestniczyli w uroczystej celebracji wizyty Ikony Matki Bożej Częstochowskiej w ich wspólnocie.

Uroczystość ta była okazją do poświęcenia nowej Groty poświęconej Dziewicy z El Cisne. Jest to wizerunek Maryi, który tutaj jest otaczany wielką czcią, oddaniem i miłością.

Uroczystości poświęcenia Groty przewodniczył miejscowy proboszcz ks. Javier Catota.